زندگینامه

دکتر علی شیخ الاسلامی بورقان فراهان در سال 1357 در تهران و در خانواده ای فرهنگی به دنیا آمد. دوران کودکی و نوجوانی را در شهرستان اراک در استان مرکزی گذراند. وی دروس ابتدایی را در دبستان معاد، راهنمایی و دبیرستان را در مدرسه علامه حلی گذراند و بعد از قبولی در رشته پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی تهران از سال 1375 به تهران بازگشت. بعد از پایان دوره پزشکی عمومی در دانشگاه علوم پزشکی تهران(1383) مدتی به ورامین رفت و در انجا مطب راه اندازی نمود. حدود سه سال در ورامین بود و سپس به تهران بازگشت و برای مقطع دکترای تخصصی روانشناسی وارد دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله الاعظم گردید و در این رشته تخصص خود را گذراند.

از سال 1393 ایشان همراه جمعی از دوستان و همکاران موسسه خانواده سلامت بنیان را راه اندازی نمود تا در حوزه تحکیم خانواده و ازدواج راهگشای جوانان و خانواده های ایرانی باشند.

دکتر شیخ الاسلامی از سال 1387 با دغدغه اگاهی بخشی به جوانان و خانواده ها و اصلاح باورهای غلط، آموزش مسایل جنسی و پاسخگویی به سوالات این حوزه را در عرصه فضای مجازی شروع نمود و تلاش گسترده ای برای رسمیت بخشیدن به این آموزشها داشته و دارند. در حال حاضر ایشان فعالیتهای متعدد آموزشی و پژوهشی در عرصه مسایل جنسی دارند و کارگاههای آموزشی مختلفی را در این حوزه برای مردم و همچنین برای متخصصین برگزار می نمایند. همچنین در حوزه ازدواج و خانواده نیز ایشان کتاب اصول همسرگزینی و ازدواج موفق را تالیف نموده اند و کارگاههای مختلفی در این حوزه برگزار می نمایند.